هولوگرام هولوگرام .

هولوگرام

مطلبي از هولوگرافي در علم چشم پزشكي

 هولوگرافي در علم چشم پزشكي چگونه است؟

دراين مطلب قصد داريم اطلاعاتي را در مورد علم چشم پزشكي در اختيار شما قرار هيم شما ميتوانيد با روش هولوگرافي در علم پزشكي به طور كامل آشنايي پيدا كنيد. و اطلاعاتي را كسب كنيد.

ضبط تصاوير سه بعدي از چشم يكي از ابتدايي ترين كاربردهاي هولوگرافي در رشته ي چشم پزشكي بود.
هولوگرافي ميتواند براي اندازه گيري توپوگرافي قرنيه و تغييرات لنزهاي شفاف و مطالعه ي خصوصيات سطحي عصب سر و قرنيه ي چشم بكار رود.
مزيت مهم فن هولوگرافي دقت بالا است كه در آن اندازه گيري امكان پذير است.
حالت ارتجاعي قرنيه ميتواند با هولوگرافي اينترفرومتري اندازه گيري شود.
اين اطلاعات براي جراحي قرنيه حياتي ميباشند.
بسط قرنيه با روشن كردن چشم گاو براي افزايش فشار درون چشمي از هولوگرافي اينترفرومتري استفاده ميكند.
نخستين تحقيقات نشان داده اند كه هر چشم گاو حالت ارتجاعي خاص خود را دارد.
تحقيقاتي كه تاكنون صودت گرفته است نشان داده كه هولوگرافي ظرفيت بررسي قرنيه ي چشم،تغيير قرنيه،تعيير لنزهاي شفاف و مشخصات سطحي هر دوي عصب سر و شبكيه را دارا ميباشد.

لنزهاي دوكانوني درون چشم و هولوگرافي 

يكي از كاربردهاي مهم انكسار بصري در تصحيح خطاهاي انكساري براي افراد قديمي است كه آب مرواريد داشته و با استفاده از لنزهاي درون چشمي جراحي كرده اند.
چنين افرادي در تغيير تمركز چشمانشان در فاصله ي اشيا نزديك و دور دچار مشكل هستند.
لنزهاي دوكانوني در محل لنزهاي طبيعي چشم كاشته ميشوند.
لنز دو عدسي تركيبي از يك لنز انكساري متداول و يك لنز انكساري ديگر است.
اولي بر روي ديد دور و دومي بر روي ديد فاصله ي نزديك تمركز ميكند.
تاثير لنزهاي انكساري روي پنجاه درصد تنظيم ميشود بنابراين هر دوي فواصل دور و نزديك با يكديگر همساز ميشوند.
لنزهاي انكساري براي پرورش لنزهاي متداول ساخته ميشوند .
وقتي چشم بر روي فاصله ي اشيا تمركز ميكند بعلت وجود لنزهاي انكساري تصويري محو ايجاد ميشود و بلعكس ،كه اغلب كيفيت تصوير را كاهش ميدهد.
در اكثر موارد تصوير مهم توسط درك ديداري انسان و سيستم شبكيه ناديده گرفته ميشود.
ممكن است كه يك لنز انكساري بسيار نازك مستقيما بر روي شبكه ي چشم قرار بگيرد يعني جايي كه بافت طبيعي در اطراف آن رشد ميكندتا آن را ايمن نگه دارد.


برچسب: كاربرد هولوگرافي، كاربرد هولوگرافي در پزشكي، كاربرد هولوگرافي در چشم پزشكي، هولوگرافي، هولوگرام،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۵۲:۳۶ توسط:نادر رفيعي موضوع:

چند ويژگي از لمينت شفاف

درباره ويژگي هاي لمينت شفاف  

شما پيش از استفاده از يك محصول بايد به ويژگي هاي آن دست پيدا كنيد تا بتوايند با دقت بيشتري محصولات خود ا به توليد برسانيد ما در اين مطلب ميخواهيم به بررسي اين ويژگي ها درباره لمنيت شفاف بپردازيد.

• هادي گرما هستند به وسيله ي PLC كنترل مي شوند ، در دماهاي بالا بسيار دقيق هستند .
• سيستم هاي گرمايشي فوق پيشرفته
• كاهش دوره ي زماني به دليل انتقال سريع گرما ، ذخيره سازي انرژِي ، بازده فوق العاده و سازگار با طبيعت بودن از ويژگي هاي مهم لمينت شفاف است .
• در هر قالب به تعداد ۱۵ ميله وجود دارد . دماي لايه ها به كمك كنترل PLC در هر پرس بررسي مي شوند .

آشنايي با استفاده كنندگان لمينت شفاف 

يكي از دغدغه هايي كه شما ميتوانيد به عنوان يك توليد كننده داشته باشيد اين است كه براي محصول شما بازار مشتريان به چه صورتي است.ما در اين مطلب ميخواهيم به اين موضوع اشاره كنيم و براي شما درباره اين مهم اطلاعات بسيار مفيدي بدهيم.

• كساني كه كارت هاي پلاستيكي مي سازند .
• بر روي كارت هاي هوشمند مورد استفاده قرار ميگيرد .
• لايه هايي كه قبلا طلاكوبي و لمينت شده اند .


برچسب: هولوگرام، لمينت، لمينت هاي شفاف، لمينت شفاف، سازنده لمينت شفاف، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۳۵:۰۵ توسط:نادر رفيعي موضوع:

ساخت سوله در شهرستان

سوله سازي در ياسوج  

اهميت سوله سازي در ايران وشهرهاي مختلف ايران  بسيار پراهميت است يكي از شهرهايي كه در ايران مروف است ياسوج است اين شهر سابقه ي زيادي در صنععت سوله سازي دارد .  سوله سازي در ياسوج از سال 1370 شروع به كار كرده و قدمت بالايي در امر سازه هاي فلزي را دارا است. اين شركت ها در زمينه ي حمل و نقل ،و نصب سازه هاي فلزي  مثل اسكلت هاي فلزي براي ساختمان ها و سالنهاي سوله و كارخانه ها همراه با طراحي و ساخت ونصب آنها و ساخت تيرهاي فلزي سنگين خدمت كرده و مي كند و موفق به توليد انبوهي از سازه ها شده است. در زمينه ي سوله سازي و سوله دست دوم بسيار تخصصي و با كادر مشاوره دراين زمينه راهنماي خريداران و مشتريان در ياسوج و سطح كشور است.

صنعت سوله و ساخت آن در زنجان

هدف ما آشنايي شما با سوله در شهرستان هاي مختلف و همچنين خريد سوله دست دوم در آنهاست.به دنبال همين هدف اين مطلب را پيرامون سوله هاي زنجاني تهيه كرده ايم.سوله سازي در بسياري از شهرهاي ايران وجود دارد و يكي از سازه هاي مهم صنعتي محسوب ميشود سوله يك سازه ايي فلزي با سقف سيب دار است كه اهميت زيادي داردو كاربرد آن در بسياري از سازه ها مثل فروشگاهها و كارخانه ها و غيره زياد است . در شهرهاي مختلفي مثل شهر زنجان اين سوله ها ساخته ميشوند زنجان يكي از سوله سازي هاي بزرگ را نيز دارد و در ساخت و ساز سوله دست دومو ارزان نيز اقداماتي را انجام ميدهد. سوله در زنجان به صورت كاملا عالي و با شرايط خاص خريد و فروش ميشود .


برچسب: سوله، سوله سازي، اهميت سوله، انواع سوله، سوله ي دست دوم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۳:۰۰ توسط:نادر رفيعي موضوع:

نمونه ايي از هولوگرافيك

 آشنايي با كار اصلي انبرك هاي عيني هولوگرافيك

در مورد هولوگرام ها بايد بدانيد كه آنها سال هاي خيلي زيادي در در اسكناس و كارت هاي اعتباري استفاده شده اند. و پيشرفت آن در تكنولوژي بالا بوده است. در مورد انبرك هاي عيني هولوگرافيك بايد بدانيد كه  در استفاده ي از آنها نور وادار به حركت اجزا ميشود. در اين زمينه شما بايد بدانيد كه كاربرد آنها به طور  زيستي مي باشد و تله هاي عيني خلق ميكند.با استفاده از كامپيوتر هايي كه هولوگرام ها را توليد ميكنندمحققان ميتوانند صف هاي بزرگ اجزا را در فاصله ي كمي دستكاري كنند.
امنيت:

تعريف مهم از هولوگرام 

تعريفي كه ميشود در مورد هولوگرام داشت و بسيار مهم است اين است كه تنها يك  هولوگرام ،ميتواند هولوگرام باشد. و متفاوت با بقيه است. به عنوان مثال و براي واضح شدن مساله بايد گفت  كه فكر كنيد كه شما از صحنه يك عكس گرفته ايد.با دوربينتان زوم ميكنيد,كليك ميكنيد و عكس ميگيريد.از يك نقطه نظر عيني شما متوسط فاصله ي نوري كه از صحنه با استفاده از گيرنده ها ناشي ميشود را نگه ميداريد.در نتيجه حجم زيادي تز اطلاعاتي كه از طريق نور يافت ميشوند دور انداخته ميشوند.جمع آوري اين اطلاعات تنها ذخيره ي درصد كمي از آنچه آنجاست ميباشد.يك هولوگرام حساس ترين قسمت است.چيزي ضبط شده و سپس بازسازي شده از طريق اطلاعات نوري است.مانند آنچه ديده ميشود بيننده قادر به گفتن تفاوت ميان منظره ي اصلي نيست زيرا هولوگرام به تماشاگر همه ي اطلاعات اصلي را ميدهد


برچسب: هولوگرام، طراحي، هولوگرام، هولوگرافي، بازسازي هولوگرام، روش بازسازي هولوگرام، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۳۵:۲۱ توسط:نادر رفيعي موضوع:

وضوح در هولوپليرها

 يك برتري و نكته در هولوپليرها

بايد بدانيد كه هولوپليرها چه كارايي و كاربردي دارند ولي درست است كه آنها از نظر مقاومت درسطح بالايي هستند اما از نظر وضوح براي يك بار كم است و تصوير واضح و روشن نسيت و اما در كل و بجاي آن تصوير به وجود آمده بر روي دستگاه بسيار تيره و تاريك است .
دليل چنين امري اين است صفحه ي هولوپلير در سي و دو زاويه ي متفاوت بازتاب داده مي شود و قدرت واكافت موثري در حدود ۲۶۷×۴۸۰ را براي ايجاد تصوير سه بعدي به وجود مي آورد .
ممكن است با مشاهده ي يك هولوگرام واقعي تاثير نگيريد.اگر در جستجوي هولوگرام ارتعاشي و متحرك هستيد آن را پيدا نخواهيد كرد .
اين بسته ي به گونه اي كامل نيست كه كاربران امكان استفاده بهينه از آن را داشته باشند .آينه ها نيز كاربردهاي بسياري دارند .هنگامي كه رايانه را در حدود چند هفته ي گذشته بررسي كردم با تعدادي تصاوير متحرك رو به رو شدم و در آن از انگشتانم براي ساخت يك تصويرسه بعدي استفاده كردم وتصوير سه بعدي قلب را كه همانند يك گربه بود را بررسي كردم .در تمامي طرح از انگشتانم به عنوان يك كنترل كننده استفاده كردم اگر چه يك برنامه ي نقاشي مزيت چهار دكمه ي دروني براي كنترل نقاشي و طرح مورد نظر را در هنگام تكميل شدن را دارد .اين شركت سفارش هاي كوچك همانند هك كنترلگر نينتدو كه در بازي ها استفاده مي شد را تجربه كرده است .ابزارهاي فوق درون ياب را جستجو نكرده ام ولي به نظر مي رسد در آينده ي نزديك مورد استفاده قرار گيرد .

معرفي هولوپلير

در حدود دهه ها شاهد شرط بندي شركت هاي داراي تكنولوژي عظيم از طريق هولوگرام ها بوده ايم .به هر حال امروزه آينه ها به عنوان ابزاري براي مشاهده يهولوگرام ها به كار گرفته مي شوند.
آينه ها در قبل نمايانگر تصاوير حجمي بوده اند ولي هنگامي كه خواسته هاي شركت ها را برآورده نكردند هولوپليرها جايگزين آن شدند .اين بسته ي تكنولوژي جديد براي كاربران اين امكان را فراهم مي آورد كه ساختارهاي سه بعدي را به نمايش درآورند و با آن مقابله كنند .اين شركت دو نسخه از اين بسته ي راه اندازي شده را به وجود آورد يكي از اين نمونه ها با كابل HDMIبه كامپيوتر وصل مي شود و نمونه ي ديگر با پردازشگرINTEL CORE i7مستقل از pcعمل مي كند.مدل HDMIدر حدود ۷۵۰دلار قيمت دارد در حالي كه ارزش يك نمونه ي كامپيوتري در حدود ۳۰۰۰دلار است .
براي ساخت هولوگرام از هر دو گونه از سخت افزار مشابه استفاده مي شود .اين نمونه ها محتوا را از صفحات نمايشگر LCD2560×۱۶۰۰بازتاب مي دهند .دوربيني همانند نمونه اي كه در MICROSOFT KINECTو يا آيفون xبه كار گرفته شد در بالاي دستگاه به منظور ايجاد تقابل و كنش قرار گرفته مي شود.از سوي ديگر ابزار ارزان قيمت درusbشارژ مي شود در حالي كه بسياري از نمونه هاي ارزشمند بستگي به ميكرو يو اس بي ها دارند .محتواها از زاويه ي پنجاه درجه اي دستگاه فابل مشاهده هستند .


برچسب: برچسب امنيتي، ساخت هولوگرام، طراحي هولوگرام، كاربرد هولوپليرها، هولوپلير چيست، هولوگرافي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۱:۳۶ توسط:نادر رفيعي موضوع:

هولوگرام چند منظوره چيست؟

 هولوگرام چند منظوره

در اجرا و ساخت هولوگرام چند منطوره ايي شما بايد نوار را در مقابل شي 01 بگذاريد بعداز انجام اين كار اين برنامه را متوقف ميكنند و به شي دوم 02 انتقال ميدهند بعد از اين مرحله بايد زاويه ي بين اشعه ي مرجع و نوار را تغيير دهند . حال ميبينيم كه الگويي كه بدست امده در يك نوار فشرده  با دو مجموعه ي هذلولي ها برابر هستند و هر يك از آنها در محيط قرار گرفته شده اند. درطي بازسازي هولوگرام بسته به نوع چرخش آن با توجه به اشعه ي مرجع جبهه ي موج يكي يا ساير صحنه قابل بازسازي است .
بسته به ضخامت امولسيون اندازه ي o1وo2و مجاورت آن ها به نوار به درجه موفقيت هاي متغير در ثبت تصاوير چندگانه خواهيم رسيد .
جالب توجه است كه در سيستم اطلاعاتي موقعيت مكان و زمان را با هم مقايسه كنيم .براي سرودن يك آواز طولاني به مدت زمان بيشتري نياز داريم .هم چنين براي ثبت يك داستان طولاني به يك كتاب ضخيم نيازاست .
مثال :
در نظر بگيريد كه يك سي دي به ضخامت يك ميلي متر در حدود يك گيگا بايت اطلاعات را به شكل داده ي ديجيتالي ذخيره مي كند .تمامي اين داده ها در قسمت بالاي لايه ي يك ميكرومتري ذخيره مي گردد .چه ميزان از اطلاعات در سي دي ذخيره مي گردد اگر همان ميزان اطلاعات در حجم كلي آن ذخيره شود ؟
پاسخ:
ضخامت يك سي دي در حدود هزار ميكرومتر است و تنها يك ميكرومتر از حجم سي دي در لايه ي بالايي براي ذخيره ي يك گيگابايتي اطلاعات نياز است .۹۹۹لايه ي باقي مانده نهصد و نود ونه گيگابايت اضافي را كه به هزار گيگا بايت و يا يك تترابايت منتهي مي شود را ذخيره مي كند .

قابليت هاي هولوگرام هاي پراكنشي

اگر هولوگرام پراكنشي را به تكه هاي كوچكتر تقسيم كنيم باز هم تصوير كلي هولوگرام در هر يك از اين قسمت ها قابل مشاهده است .از آن جايي كه هر حجم ابتدايي در هولوگرام با نور كامل منظره شكل گرفته است ،مجددا هر يك از اين حجم ها نماي كامل تر را توليد مي كنند .به عبارت ديگر اندازه ي هولوپليت هاي به كار برده شده براي ساخت هولوگرام به اندازه ي منظره ي مورد نظر بستگي دارد .يك هولوگرام بزرگ مجموعه اي از هولوگرام هاي كوچكتر به شمار مي آيد .
به منظور نمايش يك تصوير واقعي با يك اشعه ي ليزري بر روي صفحه ي نمايش بهتر است يك ناحيه ي باريك را با استفاده از اشعه ي غير منشعب انتخاب كنيم .در اين مورد تصوير واقعي شامل اشعه هايي در زاويه هاي كوچك نزديك به هم مي باشد اين مسئله عمق زاويه ي ديد را افزايش مي دهد و به ما امكان مي دهد تصوير متمركزتري را از فاصله ي دور در امتداد اشعه كه تصوير واقعي را شكل مي دهد داشته باشيم .بسياري از قوانين نوري هندسي در اين مبحث به كار گرفته شده است .


برچسب: هولوگرام، طراحي، هولوگرام، هولوگرافي، بازسازي هولوگرام، روش بازسازي هولوگرام، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۳:۳۰ توسط:نادر رفيعي موضوع:

آشنايي با هولوگرام هاي كامپيوتري

هولوگرام هاي كامپيوتري قابل حمل را بشناسيم

تا به اين مطلب درباره بسياري از هولوگرام ها صحبت كرده ايم و اينكه اين هولوگرام ها چه كاربردهايي دارند اما اينك نوبت به يكي از هولوگرام هاي مورد علاقه ي من رسيده است كه هولوگرام هاي كامپيوتري هستند پس در ادامه با ما همراه باشيد.

هولوگرام هاي كامپيوتري قابل حمل در صفحات شيشه اي نيز عمل ميكنند.جاكوب زهور,يك فرآيند جذاب كامپيوتري را ساخته است كه مانند پارازيت به خوبي عمل ميكنند و صفحات شيشه اي را تصاحب و آن ها را به صفحه ي نمايش منتقل ميكنند.ما به سادگي نياز داريم تا فقط به دستگاه هاي مهم يك پنجره يا شيشه ي قهوه و يا هر صفحه ي شيشه اي ديگري دست يابيم.


با استفاده از يك صفحه ي شيشه اي,دستگاه يك هولوگرام واكنش گر را نشان ميدهد كه براي فعال سازي آن ميتوانيد آن را لمس كنيد.ميتوانيد به همه ي افراد متصل شويد و با هركس و در هر كجا ارتباط برقرار كنيد,پنجره هاي بزرگ و تصاوير را نيز به هر كس نشان دهيد.اين ايده ي طلايي مرا شگفت زده ميكند كه عمر باتري اين دستگاه ها چقدر است و سطحي كه آن ها بر رويش ميتابند تا چه اندازه ميتواند باشد.
اگر ميخواستم نامي را براي آن انتخاب كنم، ميگفتم كارشناسي مايكروسافت در ساخت دستگاه هاي بسيار خوب اما متعجب نخواهم شد اگر كمپاني اپل يا يك كمپاني آسيايي مانند ال.جي يا سامسونگ اين كار را انجام داده باشند.تنها چيزي كه مرا نگران ميكند جذب باكتري از پنجره و شايد قطعات خيس شيشه و اينكه آن ها چگونه ميتوانند روي دستگاه هاي شيشه اي تاثير بگذارند ميباشد.


برچسب: هولوگرام، هولوگرام قابل جابه جايي، هولوگرام قابل حمل، هولوگرام قابل حمل كامپيوتري، هولوگرام كامپيوتري قابل حمل، هولوگرام واكنش گر، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۵:۳۵ توسط:نادر رفيعي موضوع:

پيدايش هولوگرام لمسي

پيدايش هولوگرام لمسي

محققاني از پنج دانشكده ي ژاپني مختلف در اين پروژه همكاري داشته اند و به آن عنوان نور پريايي را داده اند.اين پروژه جهت بهبود تكنولوژي هولوگرام هاي سه بعدي ساخته شده است.گروهي از محققان در ژاپن،هولوگرامي ساخته اند كه افراد ميتوانند آن را لمس و احساس كنند.هولوگرام ها به شكل پري هاي كوچك آبي رنگ درآمده و با كمك تكنولوژي يك كوادريليوم ثانيه اي ساخته شده اند.

تكنولوژي هولوگرام هاي لمسي

ساخت هولوگرام هايي كه قادر به پاسخگويي به لامسه ي افراد ميباشند،اساسا به فرد،اجازه ميدهند تا هولوگرام را دستكاري كنند.
تكنولوژي هولوگرام هاي لمسي پيش تر وجود داشته است اماپرتوهاي ليزري استفاده شده اند تا هولوگرام هايي بسازند كه به پوست افراد حرارت ميدهند و اين امر از دسترسي تجاري به آن جلوگيري ميكند.هرچند كه


برچسب: پيدايش هولوگرام لمسي، هولوگرام، هولوگرام لمسي، تكنولوژي هولوگرام هاي لمسي، تكنولوژي هولوگرام، هولوگرام ها،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۹:۱۷ توسط:نادر رفيعي موضوع:

هولوگرام و كابرد هاي آن

هولوگرام و كابرد هاي آن 

فيزيكدان,استفن بنتون از شركت پالارويد و موسسه فناوري ماساچوست ايمان خود را بر اين اساس بيان كرد (يك تصوير رضايت بخش و موثر سه بعدي) او گفت (اين يك حدس و گمان تكنولوژيكي نيست بلكه اجتناب ناپذيري تاريخي است)

هولوگرام ها براي تصاوير مجله و تابلو هاي تبليغاتي مورد استفاده قرار ميگيرفتند كه براي تبليغات خوب بود . وصله هاي امنيتي(نوعي برنامه امنيتي براي رايانه) هولوگرافي بر روي كارت هاي اعتباري و يادداشت هاي بانكي وجود داشت .

از دهه ۱۹۷۰,هنرمندان و صنعتگران شروع به گرفتن هولوگرام ها به عنوان يك فرم هنري و زيبايي هاي دكوراسيون منازل كردند كه آن منجر به موجي از نمايشگاه هاي عمومي و كارهاي دستي سوق داده شد . كار آفرينان جذب پيشرفت و سود تضمين شده ي آن شدند و به همين دليل به اين حوزه پيوستند.

همه چيز در مورد هولوگرافي 

هولوگرافي توسط گابور به عنوان يك پيشرفت براي ميكروسكوپ الكتروني پيش بيني شده بود,اما بعد از يك دهه توسعه دهندگان بريتانيايي آنرا نوعي امور بي فايده و پرهزينه ناميدند كه كارايي ندارد . محققان آمريكايي و شوروي به گونه اي مخفيانه در حال توسعه ي يك برنامه جنگ سرد بودند . با گذشت رايانه هاي الكترونيكي نامساعد با استفاده از پردازش تصوير هولوگرافي پتانسيل خوبي را نشان داد ,اما نميتوانست عموما مورد تصديق قرار گيرد .
درعوض صنعت مهندسي اين تكنولوژي را به عنوان (عكاسي سه بعدي بدون لنز ) در دهه ۱۹۶۰ منتشر كرد و پيش بيني كرد كه عكاسي سنتي ميتواند جايگزين شود و تلوزيون هاي هولوگرافي فيلم هاي خانگي حتمي بودند .شركت ها و آزمايشگاه هاي تحت حمايت دولت مشتاقانه به كشف پتانسيل اين ميدان پرداختند از جمله توليد ۱۰۰۰PHD / 7000 امتياز انحصاري / ۲۰۰۰۰ مقاله .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۴:۱۰ توسط:نادر رفيعي موضوع:

اولين نسل از نمايشگر هاي هولوگرافي

اولين نسل از نمايشگر هاي هولوگرافي

اولين نسل از نمايش هاي هولوگرافي در سال ۲۰۱۰ ساخته شد كه بيش از نه نقطه و مكان داشت و قابليت نمايش اطلاعات آماري ساده ،تصاوير و نمادها را دارد .اين تكنولوژي در ساخت نمايش هاي هندسي مشابه به صفحات نمايشي موجود در ماشين حساب ها و ساعت هاي مچي كاربرد دارد .اين رويكرد صعود پذير است و امكان شناسايي بسياري از محصولات جالب همانند ساعت هاي شناور و هدفون هاي سه بعدي نيز وجود دارد .

نسل سوم نمايشگرهاي هولوگرافي

هم اكنون بر روي نسل سوم نمايشگرهاي هولوگرافي برنامه هايي داريم كه كار كنوني را با نسل هاي گذشته تراز بندي مي كند .هدف از چنين كاري ساخت فضاي حجمي در فضا مكان هاي مشخص مستقل (x,y.z)مي باشد .هر چه تعداد اين نقاط زياد و متراكم باشد به نمايش هاي اصلي نزديك تر خواهد بود .علاوه بر اين نمايش هاي ديجيتال چيزي جز گروه هايي از نقطه ها كه مجاور يكديگر هستند نيست.


برچسب: نمايش هاي هولوگرافي، هولوگرافي، نمايشگرهاي هولوگرافي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۲۸:۵۳ توسط:نادر رفيعي موضوع: